Hangimiz Daha Çok Para Kazanmak İstemez ki?

hangimiz_daha_cok_kazanmak_istemez_ana_2015_07_02

Hangimiz daha çok para kazanmak istemiyor ki…

Peki bunun için ne yapıyoruz? Bu sorunun cevabını hemen hemen herkes verebilir. Evet bunun için çalışıyorum diyebilirsiniz. Çalışarak para kazanabilirsiniz ama tasarruf edemeyebiliriz. Tasarruf edemeyince de gelirimiz, kazancımız kadar olur. Herkes daha fazla param olsun, daha rahat bir yaşam süreyim ister. Bu konuda sürekli hayal kurmak ve içinde bulunulan durumdan şikayet etmek bir işe yaramaz. İşe yarayan en iyi başlangıç ise istikrarlı bir şekilde para biriktirmeye yani tasarruf etmeye başlamaktır.

Tasarruf etmenin kulağa hoş gelen bir yanı var aslında ama pek sevimli bir tarafı yok. Yarını düşünüp biriktirmektense bugün harcamak daha zevkli, mevcut durumu kontrol etmektense anın keyfini çıkarmak daha güzel diye düşünülebilir. Fakat az çok dememek, mümkün olan en erken zamanda para biriktirmeye başlamak lazım. Geliriniz ne olursa olsun. Ayda 100-200 TL ayırmanız bile uzun vadede size önemli bir birikim olarak dönecektir. Küçük birikimlerle nasıl para biriktirebilirim diyorsanız Birikimli Katılma Hesabı tam da ihtiyacınıza göre.

  • Birikimli Katılma Hesabı vadesi 5-10 yıl arasında TL/USD/EUR ve Altın olarak açılabilen uzun vadeli bir katılma hesabı çeşididir.
  • Burada ödemelerinizi belirlediğiniz dönemlerde (aylık veya 3 aylık) sürelerde hesabınızdan veya kredi kartınızdan vereceğiniz talimat ile otomatik ve düzenli olarak para yatırılır.
  • Minimum 150 TL 100 USD/EURO veya 10 gram altın ile açılabilir ayrıca dönemlik yapabilecek ödeme tutarları 50 – 5000 TL/USD/EURO veya 10 –50 gram altın aralığında olabilecektir.
  • Hesabı açarken başlangıçta toplu para yatırabilirsiniz.
  • Ödeme tutarı minimum ödeme tutarının altına düşmediği sürece istenildiği kadar değiştirilebilir.
  • Burada önemli olan vade boyunca 5 kez hesaba para eklememe opsiyonu olacaktır. 5 kereden fazla hesaba para eklenmez ise hesap otomatik kapatılır.
  • Birikimli hesaplar için hesap sahipleri vadeden önce 3 defa veya anaparanın %50 sine kadar para çekebilecek, eğer bu şartları ihlal ederse o güne kadar almış olduğu brüt kar paylarının %50’si müşteriden geri alınacaktır.
  • Hesap vadesinden önce kapanırsa müşteriye verilen kar paylarının %50’si müşteriden geri alınacaktır.

Birikimli Katılma Hesabı ürünü ile sizlere yani tasarruf sahiplerine daha yüksek kar payı dağıtılıyor. Hesaba başlangıçta toplu para yatırılması ve hesap açılış alt limitinin düşük olması ile her gelir düzeyindeki kişi para biriktirebilir. Yapılması gereken tasarrufa başlamadan önce kişinin iyi bir bütçeleme ile işe başlaması ve gelir gider tablosunu başarılı bir şekilde oluşturmasıdır. Tasarruf etmeli, bilinçli bir tüketici olmalısınız.

Bu kararı bir kere verdiyseniz gerisi çok kolay. Senin Bankan ile Türkiye’nin her yerinden şubeye gitmeden kolayca Birikimli Katılma Hesabı açabilir; herhangi bir hesap işletim ücreti ödemeden hem bankacılığın hem de tasarruf yapmanın tadını çıkartabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s